Druk na papierze gazetowym – cena najniższa

Druk na papierze gazetowym – Drukarnia.waw.pl świadczy usługi takie na terenie całej Polski. Czym charakteryzuje się taki druk? O tym w tekście poniżej.


⇒Kliknij TU, ABY PRZEJŚĆ DO STRONY Z OPISEM USŁUGI⇐. Poniżej znajduje się artykuł w temacie.


Drukarnia drukarni nierówna

Drukarnie są różne. Część skupia się na druku offsetowym, część na druku wielkoformatowym, część na druku cyfrowym. Druk gazetowy jest nieco inny. Przede wszystkim ze względu na niską gramaturę papieru, nie poradzi sobie z nim większość standardowych drukarni. A to jest bardzo istotne. I powinni o tym pamiętać szczególnie klienci, którzy myślą o druku jednego egzemplarza. Większość drukarni cyfrowych sobie z tym nie poradzi.

Druk na papierze gazetowym – cena bardzo niska:

Papier gazetowy charakteryzuje się przede wszystkim niższą gramaturą – nawet poniżej 50g! – dzięki czemu może być ekstremalnie tanim (w stosunku do kredy) zwłaszcza przy nakładach rzędu kilkaset tys. egz. A czy 50g to mało? Dla porównania: papier ze zwykłej drukarki domowej ma gramaturę w okolicach 80g, papier czasopism tych lepszych to najczęściej 90-110g. Zatem gramatura papieru gazetowego potrafi być o ok 1/2 – 2/3 niższa.  Niska gramatura papieru powoduje również, że większość drukarni sobie z nim nie poradzi, o czym wspomnieliśmy już wyżej. To jeden z czynników, który powoduje, że cena druku na papierze gazetowym jest bardzo atrakcyjna, a druk najtańszy.

Oprócz niskiej gramatury papieru, różni się również technologia i optymalizacja działań. W klasycznym offsecie, Klient decyduje o tym jaki format ma mieć publikacja. W profesjonalny druku gazetowym, wymiary są stałe. Dzięki czemu nie traci się czasu na dopasowywanie materiału pod wymagania klienta. To powoduje, że… oczywiście cena druku na papierze gazetowym jest najtańsza.

Ponadto, prosimy zwrócić uwagę na fakt, że typowe gazety nie są sklejane, ani szyte. Dlaczego? Technologia druku na papierze gazetowym zaprojektowana jest z myślą o druku dzienników. Czas realizacji druku gazety jest zatem szybki, ceny druku na papierze gazetowym niskie – oszczędności wynikają z braku łączenia, szycia, klejenia, docinania. Pisaliśmy, że znacznie wpływa to ekstremalnie niskie ceny w stosunku chociażby do kredy?

Druk na papierze gazetowym szybszy

Druk na papierze innym niż gazetowy potrafi trwać kilkanaście godzin do kilku dni. Średni czas samej realizacji dużego zlecenia potrafi zamknąć się nawet w 1-2 godziny. Oficjalny czas realizacji jest tylko zależny od od obłożenia. Jak to możliwe? Standaryzacja, czyli należy dostosować się pod maszynę. Dlatego (w uproszczeniu) marginesy w gazetach, coś co ciężko uświadczyć przy czasopismach – zwłaszcza tych z górnej półki.

 

Oferujemy usługi druku na papierze gazetowym.

Drukarnia.waw.pl oferuje druk na papierze gazetowym. W tym celu zachęcamy na stronę główną, gdzie w rubryce Etapy współpracy rozpisaliśmy krok po kroku etapy współpracy z drukarnią. W rubryce Szczegóły, szczegółowo rozpisane zostały papiery, formaty i technologia. W rubryce FAQ pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (tematy techniczne) i e-mailowego w celu przygotowania kalkulacji. Prosimy pamiętać, aby e-mail zawierał takie pozycje jak: nakład, liczba stron, miasto docelowe wysyłki. Prosimy także (o ile to możliwe), aby korespondencję prowadzić z e-maila firmowego.

Ponadto, w zakładce druk na papierze gazetowym, przybliżyliśmy szczegóły oferowanej usługi.

i

To strona z artykułami. Kliknij TU lub w logo na górze strony i powróć na stronę główną.

Ciekawostki drukarskie: czcionka szeryfowa

Ciekawostki drukarskie: czcionka szeryfowa

Czcionki towarzyszą nam codziennie, choć często nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia i roli. Jednak każdy, kto kiedykolwiek zwrócił uwagę na szczegóły drukowanych publikacji - zwłaszcza drukowanych gazet, z pewnością natknął się na dwa główne rodzaje czcionek:...

czytaj dalej
Ciekawostki: Hieronim Wietor – drukarz królewski

Ciekawostki: Hieronim Wietor – drukarz królewski

Hieronim Wietor (1480–1546/1547) to znakomity polski drukarz z XVI wieku. Pochodził ze Śląska i studiował w Krakowie (1497–1507), zdobywając stopień bakałarza. Zajmował się introligatorstwem, księgarstwem i drukarstwem. Przeniósł się do Wiednia w 1507 roku, gdzie...

czytaj dalej
Ciekawostki: druk gazety a licencje

Ciekawostki: druk gazety a licencje

Planując druk gazety, w tym jej tworzenie i druk na papierze gazetowym, warto pamiętać, że często jest to publikacja o charakterze komercyjnym i w związku z tym mogą obowiązywać pewne ograniczenia licencyjne. Przede wszystkim nie będziemy poruszać tutaj kwestii prawa...

czytaj dalej
Ciekawostki drukarskie: historia druku

Ciekawostki drukarskie: historia druku

Wynalazek druku, przypisywany głównie Johannesowi Gutenbergowi w XV wieku, miał ogromny wpływ na rozpowszechnienie wiedzy i rewolucjonizację sposobu, w jaki informacje były przekazywane i przechowywane. Przed wynalezieniem druku, książki i dokumenty były przepisywane...

czytaj dalej

Wzmożony ruch przed Bożym Narodzeniem 2023

Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się okres...

Wzmożony ruch przed Bożym Narodzeniem 2023

Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się okres...

Narodowe Święto Niepodległości 2023

Szanowni Państwo, 11 listopada upamiętniamy odzyskanie...

Koniec kampanii wyborczej = uspokojenie ruchu

Szanowni Państwo,  w komunikacie z 25 września, prosiliśmy...

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 2023

Szanowni Państwo, z okazji przypadającego dzisiaj Dnia...