Druk na papierze gazetowym – cena najniższa

Druk na papierze gazetowym – Drukarnia.waw.pl świadczy usługi takie na terenie całej Polski. Czym charakteryzuje się taki druk? O tym w tekście poniżej.


⇒Kliknij TU, ABY PRZEJŚĆ DO STRONY Z OPISEM USŁUGI⇐. Poniżej znajduje się artykuł w temacie.


Drukarnia drukarni nierówna

Drukarnie są różne. Część skupia się na druku offsetowym, część na druku wielkoformatowym, część na druku cyfrowym. Druk gazetowy jest nieco inny. Przede wszystkim ze względu na niską gramaturę papieru, nie poradzi sobie z nim większość standardowych drukarni. A to jest bardzo istotne. I powinni o tym pamiętać szczególnie klienci, którzy myślą o druku jednego egzemplarza. Większość drukarni cyfrowych sobie z tym nie poradzi.

Druk na papierze gazetowym – cena bardzo niska:

Papier gazetowy charakteryzuje się przede wszystkim niższą gramaturą – nawet poniżej 50g! – dzięki czemu może być ekstremalnie tanim (w stosunku do kredy) zwłaszcza przy nakładach rzędu kilkaset tys. egz. A czy 50g to mało? Dla porównania: papier ze zwykłej drukarki domowej ma gramaturę w okolicach 80g, papier czasopism tych lepszych to najczęściej 90-110g. Zatem gramatura papieru gazetowego potrafi być o ok 1/2 – 2/3 niższa.  Niska gramatura papieru powoduje również, że większość drukarni sobie z nim nie poradzi, o czym wspomnieliśmy już wyżej. To jeden z czynników, który powoduje, że cena druku na papierze gazetowym jest bardzo atrakcyjna, a druk najtańszy.

Oprócz niskiej gramatury papieru, różni się również technologia i optymalizacja działań. W klasycznym offsecie, Klient decyduje o tym jaki format ma mieć publikacja. W profesjonalny druku gazetowym, wymiary są stałe. Dzięki czemu nie traci się czasu na dopasowywanie materiału pod wymagania klienta. To powoduje, że… oczywiście cena druku na papierze gazetowym jest najtańsza.

Ponadto, prosimy zwrócić uwagę na fakt, że typowe gazety nie są sklejane, ani szyte. Dlaczego? Technologia druku na papierze gazetowym zaprojektowana jest z myślą o druku dzienników. Czas realizacji druku gazety jest zatem szybki, ceny druku na papierze gazetowym niskie – oszczędności wynikają z braku łączenia, szycia, klejenia, docinania. Pisaliśmy, że znacznie wpływa to ekstremalnie niskie ceny w stosunku chociażby do kredy?

Druk na papierze gazetowym szybszy

Druk na papierze innym niż gazetowy potrafi trwać kilkanaście godzin do kilku dni. Średni czas samej realizacji dużego zlecenia potrafi zamknąć się nawet w 1-2 godziny. Oficjalny czas realizacji jest tylko zależny od od obłożenia. Jak to możliwe? Standaryzacja, czyli należy dostosować się pod maszynę. Dlatego (w uproszczeniu) marginesy w gazetach, coś co ciężko uświadczyć przy czasopismach – zwłaszcza tych z górnej półki.

 

Oferujemy usługi druku na papierze gazetowym.

Drukarnia.waw.pl oferuje druk na papierze gazetowym. W tym celu zachęcamy na stronę główną, gdzie w rubryce Etapy współpracy rozpisaliśmy krok po kroku etapy współpracy z drukarnią. W rubryce Szczegóły, szczegółowo rozpisane zostały papiery, formaty i technologia. W rubryce FAQ pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (tematy techniczne) i e-mailowego w celu przygotowania kalkulacji. Prosimy pamiętać, aby e-mail zawierał takie pozycje jak: nakład, liczba stron, miasto docelowe wysyłki. Prosimy także (o ile to możliwe), aby korespondencję prowadzić z e-maila firmowego.

Ponadto, w zakładce druk na papierze gazetowym, przybliżyliśmy szczegóły oferowanej usługi.

i

To strona z artykułami. Kliknij TU lub w logo na górze strony i powróć na stronę główną.

Przejdź do:

Dlaczego druk gazet w drukarni gazet jest najtańszy?

Dlaczego druk gazet w drukarni gazet jest najtańszy?

W tym artykule przybliżamy kulisy druku gazetowego i podpowiadamy, jak to możliwe, że druk gazet może być nawet kilkadziesiąt procent tańszy od innych technologii Różne technologie druku gazet Zacząć tekst należy od może odkrywczego, a może nie zwrócenia uwagi na...

czytaj dalej
Wydruk gazety wyborczej – cennik i informacje

Wydruk gazety wyborczej – cennik i informacje

Wydruk najtaniej, bo gazet tj. na papierze gazetowym. Ceny tańsze nawet o 80%! Sprawdź cennik, informacje techniczne. 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. W związku z tym, wielu klientów ten jeden raz będzie chciała wydrukować gazetę najtaniej....

czytaj dalej
Ciekawostki drukarskie: pierwsza gazeta na świecie

Ciekawostki drukarskie: pierwsza gazeta na świecie

Pierwsza gazeta świata powstała przypadkiem i najstarszą została uznana w 2005 roku. Oto bardzo ciekawa historia początków prasy. 23 kwietnia 1605 roku, w Strasburgu, Johann Carolus, niemiecki drukarz i wydawca, stworzył pionierskie dzieło – "Relation aller Fürnemmen...

czytaj dalej
Strefa Czystego Transportu – podsumowanie, linki

Strefa Czystego Transportu – podsumowanie, linki

Warszawa już wprowadziła Strefę Czystego Transportu, a Kraków, czy Wrocław zaraz chcą go wprowadzić. Czy SCT ma sens, czy jest logiczny? Parę linków w tym artykule. Przegłosowane. Pierwsza Strefa Czystego Transportu wchodzi w życie - w Warszawie. Pojawiają dziesiątki...

czytaj dalej

Wybory 2024 za nami: ruch wraca do normy

Szanowni Państwo, wybory samorządowe 2024 przeszły do...

Wybory 2024 – wolne miejsca przed drugą turą

Szanowni Państwo, przed drugą turą zwolniły się sloty do...

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2024

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się świętami...

Wzmożony ruch przed Wielkanocą 2024

Szanowni Państwo, zbliża się okres świąteczny (Wielkanoc...

Wybory 2024: do 14 marca listy na włodarzy!

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi,...