Wydruk gazety wyborczej – cennik i informacje

cennik druk gazety wyborczej

Wydruk najtaniej, bo gazet tj. na papierze gazetowym. Ceny tańsze nawet o 80%! Sprawdź cennik, informacje techniczne.


7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. W związku z tym, wielu klientów ten jeden raz będzie chciała wydrukować gazetę najtaniej. Opisujemy tutaj szczegóły i technikalia.

Jeśli nie masz czasu, ani ochoty wczytywać się w detale, a interesuje Cię druk gazety:

 1. napisz po cennik druku gazety wyborczej na nasz adres e-mail. W e-maili podaj takie dane:
  1. ilość gazet (czyli nakład)
  2. liczba stron: 4, 8, 12…
  3. miasto dostawy
 2. możesz również zadzwonić na infolinię, tam odpowiemy na pytania techniczne.
 3. Pamiętaj, że możesz sam stworzyć gazetę ZA DARMO. Szczegóły w osobnym artykule

A jeśli masz chwilę, to poniżej szczegóły.

 

Druk gazety najtaniej. Co wpływa na niską cenę druku gazetowego?

Oferujemy wykonanie druku gazety w technologii w której drukuje się m.in. dzienniki. Taki druk jest szybki (od 1 do 3 dni przy dużym obłożeniu), taki druk jest zupełnie inny od druku czasopism. Maszyny zaprojektowane są z myślą o druku gazet i na nich drukuje się tylko gazety na papierze gazetowym w wyznaczonym formacie zbliżonym do A3. Tak, przy druku gazety format jest z góry założony, gazet się nie docina (stąd chociażby marginesy). Dlatego właśnie druk gazetowy jest najtańszym drukiem i idealnie nadaje się m.in. do wydruku gazety wyborczej.

 

Druk gazetowy ma też swoje wady:

Druk gazetowy to przede wszystkim druk na papierze gazetowym, ten jest mniej więcej o połowę lżejszy od kartki z drukarki! W związku z tym jest lekki, łatwiej się może pognieść, podczas druku mogą pojawić się mikroartefakty, mini zatłuszczenia, ząbki na marginesie zewnętrznym, dziurki… czyli wszystko to co kochamy w typowych dziennikach. Pamiętajmy, że cennik druku gazety rekompensuje brak idealności, jaki otrzymany byłby przy druku typu kreda. Druk gazety wyborczej może być tańszy wielokrotnie, a wielokrotność tym bardziej wzrasta im większy nakład będzie drukowany. Warto również wiedzieć, że ze względów technicznych druk 4 stron może być porównywalny do 8 stron. Zwłaszcza w niższych nakładach. Sugerujemy zamawianie większego druku od planowanego (np. o 500 lub 1000 egz.). Zwłaszcza przy niskich nakładach, tj. do 5 tys. egz.

 

Najszybszy druk twojej gazety wyborczej

Używana technologia pozwala suszyć gazety w locie – jest to rozwiązanie, które wyróżnia druk gazetowy od typowego druku offsetowego. Ponieważ technologia wykorzystywana jest przede wszystkim przy druku dzienników, cały proces druku musi być bardzo szybki i trwać nawet kilkadziesiąt minut. I tak niejednokrotnie bywa.

 

Wydruk gazety wyborczej, co wpływa na cennik

Aby przygotować kalkulację cenową, potrzebujemy takich informacji jak:

 • nakład (dla 8 stron cena od 1 egz. do 1000 egz. jest bez zmian)
 • liczba stron (stosujemy mnożnik 4, czyli 4 strony, 8 stron, 12 stron)
 • miasto dostawy (dla wyliczenia dostawy)

Tabela: Cennik wydruku gazety wyborczej w formacie ok. A3:

Liczba stron Cena śred. uśred. Cena śred. min.
4 0,05 zł netto 0,03 zł netto
8 0,04 zł netto 0,019 zł netto
12 0,03 zł netto 0,018 zł netto
16 0,02 zł netto 0,017 zł netto
20 0,02 zł netto 0,017 zł netto

Powyższa tabela w netto, jak ją czytać tłumaczymy poniżej.

 

Druk gazety wyborczej – na co zwracać uwagę w cenniku?

Druk gazet czterostronicowych, tj. składających się z jednej kartki, jest najmniej opłacalny. Równie mało opłacalne są niskie druki, czyli poniżej 1000 egz. Wynika to wysokich kosztów startowych, które szybko się rekompensują

Jak czytać?

Tabela zawiera średnie uśrednione stawki netto za stronę i średnie minimalne stawki za stronę, i pełni funkcję około-informacyjną, nie jest w żadnym razie ofertą. W kwestii oferty zapraszamy do kontaktu e-mail i tam prosimy zawrzeć takie dane jak: nakład, liczba stron, miasto dostawy. W odpowiedzi otrzymacie Państwo kalkulację zawierającą finalną cenę, uwzględniającą wszystkie szczegóły, czyli np.:
druk X tys. egz., X stron, format A3, miasto dostawy: XYZ, suma: 0 000 zł.

 

Pokrótce informacje techniczne dot. wydruku gazety

 1. Jeśli Klient przyśle gazetę w formacie A3, przeskalujemy ją do naszych formatów, w praktyce oznacza to jej pomniejszenie o parę procent. Klient otrzyma podgląd do akceptu.
 2. Jeśli projekt Klienta nie posiada prawidłowych marginesów / wymiarów, te zostaną dodane, publikacja zostanie przeskalowana. Klient otrzyma podgląd do akceptu.
 3. Uprzejmie prosimy, aby zamieniać czcionki na krzywe! Brak zamiany może skutkować różnymi anomaliami w druku.
 4. Prosimy pamiętać, aby zdjęcia miały 300 DPI, niższe DPI zwiększa szanse na artefakty
 5. Prosimy pamiętać, aby kolor czarny tekstu w projekcie gazety do druku miał parametry: cyan=0, magenta = 0, yellow = 0, K = 0-100%. Czyli operujemy tylko jedną wartością.

 

Cennik druku gazetowego najtańszym

W tych paru akapitach w skrócie przybliżyliśmy technologię druku gazetowego na papierze gazetowym. W wyszukiwarce google, najpewniej znajdziecie Państwo inne rozwiązania, ale często wykorzystywana jest w nich zupełnie inna technologia, droższa dla większych nakładów, i wolniejsza. Druk gazetowy się opłaca, zwłaszcza dla nieco większych nakładów.

 

Wydruk gazety z dostawą

Pragniemy również poinformować, że oprócz samego druku, oferujemy ekspresowe dostarczenie wydrukowanych gazet – nawet w 12 godzin. Ta usługa bez wątpienia przyczyniła się do zwycięstwa paru już Posłów na Sejm. Warto o niej pamiętać. Zwłaszcza, że przy nakładach powyżej ok 4 tys. egz. staje się porównywalna do dostawy kurierskiej, a jest znacznie szybsza i bezpieczniejsza (ponieważ jedzie dostawa dedykowana, szanse na uszkodzenia, zagubienie, znacznie maleją w stosunku do popularnych firm kurierskich).Zapraszamy!

 

Warszawa: drukarnia gazet

Grodzisk Mazowiecki: drukarnia gazet

Łódź: drukarnia gazet

druk na papierze gazetowym

To strona z artykułami. Kliknij TU lub w logo na górze strony i powróć na stronę główną.

Przejdź do:

Dlaczego druk gazet w drukarni gazet jest najtańszy?

Dlaczego druk gazet w drukarni gazet jest najtańszy?

W tym artykule przybliżamy kulisy druku gazetowego i podpowiadamy, jak to możliwe, że druk gazet może być nawet kilkadziesiąt procent tańszy od innych technologii Różne technologie druku gazet Zacząć tekst należy od może odkrywczego, a może nie zwrócenia uwagi na...

czytaj dalej
Ciekawostki drukarskie: pierwsza gazeta na świecie

Ciekawostki drukarskie: pierwsza gazeta na świecie

Pierwsza gazeta świata powstała przypadkiem i najstarszą została uznana w 2005 roku. Oto bardzo ciekawa historia początków prasy. 23 kwietnia 1605 roku, w Strasburgu, Johann Carolus, niemiecki drukarz i wydawca, stworzył pionierskie dzieło – "Relation aller Fürnemmen...

czytaj dalej
Strefa Czystego Transportu – podsumowanie, linki

Strefa Czystego Transportu – podsumowanie, linki

Warszawa już wprowadziła Strefę Czystego Transportu, a Kraków, czy Wrocław zaraz chcą go wprowadzić. Czy SCT ma sens, czy jest logiczny? Parę linków w tym artykule. Przegłosowane. Pierwsza Strefa Czystego Transportu wchodzi w życie - w Warszawie. Pojawiają dziesiątki...

czytaj dalej
Ciekawostki drukarskie: czcionka szeryfowa

Ciekawostki drukarskie: czcionka szeryfowa

Czcionki towarzyszą nam codziennie, choć często nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia i roli. Jednak każdy, kto kiedykolwiek zwrócił uwagę na szczegóły drukowanych publikacji - zwłaszcza drukowanych gazet, z pewnością natknął się na dwa główne rodzaje czcionek:...

czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Drukarza 2024

Szanowni Państwo, z okazji przypadającego dzisiaj Dnia...

Wzmożony ruch przed końcem roku szkolnego 2023 / 2024

Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się koniec roku...

Wybory 2024 za nami: ruch wraca do normy

Szanowni Państwo, wybory samorządowe 2024 przeszły do...

Wybory 2024 – wolne miejsca przed drugą turą

Szanowni Państwo, przed drugą turą zwolniły się sloty do...

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2024

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się świętami...